Asya Tarzı Ev Dekorasyonu Örnekleri

asya-dekorasyon-stili

Asya dekorasyon tarzı,adından anlaşılabileceği gibi Uzak doğu kültüründen esinlenilerek ortaya çıkan bir dekorasyon stili…Daha çok Çin ve Japon kültüründen gelen mobilya ve aksesuarlar ön planda yer alır.

Asya dekorasyon tarzı mobilyalar

Etnik desenler,küçük heykeller,tütsüler,bambu figürlerinin yer aldığı tablolar,Çince ve Japonca yazılar,şamdanlar,ejderhalar,toprak çanak ve çömlekler…Uzak Doğu’yu evinize taşımak için o kültürün sembollerini dekorasyona dahil edebilirsiniz.

Asya-Tarzı-Banyo-Modelleri

El işçiliği ile özel olarak oyulmuş maun bir çerçeve önünde duran cam bir dresuar,Asya tarzı dekorasyonunda kullanılabilecek uygun mobilyalardan birisi…Perde seçimlerinde stor,jaluzi veya bambu örnekleri tercih edebilirsiniz.

Asya-Tarzı-Dekorasyon-Japon-Tarzı

Asya Tarzı Ev Dekorasyonu,doğu batı sentezinden etkilenerek modern çizgilerle yorumlanan ve evlere egzotik bir hava katan dekorasyon stilidir.Bu tarzdaki ev dekorlarına hakim renkler dore,beyaz,gri,bronz,kahve ve kırmızıdır.Ahşap ve eskitme tarzı mobilyalar kullanılır.

Asya-Zen-Tarzı-Dekorasyon

Asya Tarzı Ev Dekorasyonu stilinde Zen modeli,gösterişten uzak,sade,rahat ve huzurlu bir ortamı seven kişiler için idealdir.Zen dekorasyonu uygulamak için gereksiz duvar süslerine ve plastik görünümlü objelere elveda demeniz gerekir.Yere yakın koltuk,kanepe ve yatak Asya tarzında olması gereken modellerdendir.Mum ve tütsüler ise dekorasyonu tamamlayan aksesuarların başında gelir.

Uzak Doğu-Zen Ev Dekorasyon Modelleri

Ne Düşünüyorsunuz?