Banyolarda Doğal Taş Kaplamalar

taş kaplama duvarlar ile şık banyolar

Banyo döşemeleri çok farklı tarzda olabiliyor.Banyo için de kullanılan malzemeler çeşitlidir.Bu malzemelerin içinde mermer ve granit gibi doğal taş kaplama örneklerini görünce siz de banyonuza yaptırmak isteyeceksiniz.

2015-dogal-mermer-banyo-modelleri

Doğal taşlar çok uygundur diyebiliriz.Çünkü hem uzun ömürlüler hem de suya ve lekelere karşı dayanıklıdırlar.Ayrıca çeşitli modelleri bulunur,bu modeller arasından zevkinize uygun bir tanesini bulabilirsiniz.

dogal-tas-banyo-modelleri

Doğayı banyonuza taşımak için doğal malzemelere yer vermek etkili bir yöntemdir.Doğal taşların kendine özgü desenleri ile banyonuzu diğer banyolardan farklı kılabilirsiniz.

Dogal_Tas_Kaplamasi_Banyo

Doğal taş kaplama seçerken hangi kriterleri göz önüne almalıyız?sorusuna cevap bulmak isteyenler yazının devamını okumaya devam edin.İlk olarak,taş çeşitlerine bakalım:mermer,granit,onyx,quartz(kuvars) ve traverten en çok kullanılan taş çeşitleri…Bu taşlar arasında çizilme ve lekelenmeye karşı dayanıklılıkları,renk,doku ve desen farklılıkları göz önünde tutularak seçim yapılması gerekir.Örneğin mermer ıslandığında çok kayganlaşabilir ya da traverten daha kolay lekelenir.Banyonuzun modeli,zevkleriniz ve kullanım koşullarını belirleyerek bu kriterlere göre doğal taşı seçmelisiniz.

spa-tarzi-banyo dekorasyonu

Renge gelirsek,bazı doğal taşlar tek bir standart renge sahipken bazıları ise farklı renk ve dokulara sahiptir.Seçtiğiniz taşın genel özelliklerini öğrenmeli ve geniş bir alana uygulandığında ortaya nasıl bir görüntü çıkacağına dair örnekler bulmalısınız.

Taşların dokuları da farklıdır.Mermerler pürüzsüz yüzeye sahiptirler fakat çok kaygandırlar.Ayrıca pürüzlü taşlara göre daha çabuk çizilirler.

Doğal Taş Kaplamalı Banyo Örnekleri

Ne Düşünüyorsunuz?