Dar Banyolar İçin Dekorasyon Fikirleri

yeni-moda-kucuk-ve-dar-banyo-modelleri

Banyolar evimizin diğer bölümlerine nazaran daha az aydınlık ve daha dardır.Banyonuzu bazı ufak püf noktalarını kullanarak daha büyük ve aydınlık gösterebilirsiniz.Yerinde kullanılmış vitrifiye ürünleri ve mobilyalar ile banyonuzu daha iç açıcı bir görünüme kavuşturabilirsiniz.

zarif-kucuk-ve-dar-banyo-modelleri

 

Zemin ve duvar fayanslarında büyük boyutlu kaplamalar kullanın.Büyük boyutlu gridlere bölünmüş duvarlar dar ve karanlık banyolar için pratik bir çözümdür.Aynı şekilde desensiz ve düz renkli fayanslarla ince bordürler de banyonun geniş olduğu algısı yaratır.Fayans rengi olarak beyaz ve krem gibi renklerin dışına çıkarak açık yeşil,turkuaz veya bej tonlarını kullanabilirsiniz.

küçük banyo dekorasyon fikirleri

Eğer banyonuzu yeni baştan siz kuruyorsanız küvet yerine duş ünitesini tercih etmeniz daha uygun olacaktır.Ben yine de küvet kullanmak istiyorum diyorsanız,o zaman kısa ve derin olan küvetleri tercih etmelisiniz.Hatta küvet yerleştirildikten sonra çevresine kapaklı bir gövde yaptırtabilir ve bu kapaklar da depolama için kullanılabilir.Klozeti asma klozet,rezervuarı asma rezervuar yaptırarak kendinize boş alanlar oluşturabilirsiniz.Gömme rezervuarın üzerini ve hatta yanlarını raf veya dolaplarla değerlendirebilirsiniz.Aynayı geniş tutup ayna kısmına duvar aplikleri ekleyip genişlik katabilirsiniz.Aynayı giriş yada pencere karşısına yerleştirerek ışıktan faydalanabilirsiniz.

dar banyolar için kapaklı küvet modeli

en-sik-kucuk-ve-dar-banyo-modelleri

Dar ve küçük bir banyoya sahipseniz ayaklı lavabolardan vazgeçin.Onun yerine depolama üniteli  çanak lavabolar kullanabilirsiniz.

dar banyolarda aydınlatmanın önemi

Dar banyolar için aydınlatma da çok önemlidir.Güneş ışığı alan banyolarda,gelen ışık kesinlikle engellenmemeli..Ayrıca ışığı daha iyi yansıtması için pastel renkler kullanabilirsiniz.

Dar banyo tasarımları 2015

Gelelin en son tüyoya…Dar banyolar için dolaptan ziyade raf kullanmak daha akıllıca olur.Kapaklı mobilyalar mekanı daha da daraltır,kapakların açılma payını hesaba katarsak dar olan mekan iyice küçülür.Banyo duvarlarını raflarla değerlendirebilirsiniz.Raflarla duvarın renkleri aynı olursa rafların ön plana çıkmamasını sağlayarak banyonun daralmamasını sağlar.

dar banyolar için raflar

Unutmadan söyleyeyim,dar banyo sahipleri banyo kapılarını da değerlendirebilir.Şöyle ki;vakumlu banyo aksesuarlarıyla hiçbir yeri delmeden bu tip askılıkları rahatça monte edebilirsiniz.Havlularınızı yada ufak tefek aksesuarlarınızın olacağı bir çantayı asabilirsiniz.

küçük banyolar için tüyolar

Dar Banyolar İçin En Güzel Dekorasyon Örnekleri

Galerimizde dar ve küçük banyolar için en güzel dekorasyon örneklerinden derlediğimiz resimler bulunuyor.Siz de banyonuzu bu örneklere bakarak dekore edebilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?