Duvarlarda Suluboya Etkisi

Duvarlarda suluboya motifleri

Duvar boyamaları denildiğinde, insanın aklına ya düz renk boyamalar yada her duvarı farklı renklere boyamak gelse de farklı uygulamalar bazı odalar için uygulanabilir.Sizlere,basit bir şekilde uygulanabilen ve kendi kendinize yapabileceğiniz eğlenceli bir yöntemden bahsetmek istiyorum.Sulu boya duvar fikirleri sizi çocukluğunuza götürecek.

Süngerle duvarlarda suluboya çalışması

 

 

Duvarlarda sulu boya tekniğini fırça ve süngerler yardımıyla uygulayabilirsiniz.Boyalarınızda istediğiniz renklerde ve sulandırılmış olmalı ki duvarda rahatça hareket etsin.Sünger yardımıyla boyayı istediğiniz yerlere sürebilirsiniz.Aynı patates baskısı gibi düşünebilirsiniz.Çocukların anaokulunda yaptığı faaliyetler burada işinize yarayacaktır.Örneğin pipetle boya tekniği gibi..

Duvarlarda suluboya tekniği

Bir başka uygulama da fırçaya boya alıp boyayı duvara sıçratmak…İsterseniz çok yoğun ve aşağıya doğru süzülen bir görünüm yaratabilirsiniz.Daha farklı bir duvar boyama tekniği ise,fırçayla hat boyunca boya sürerek bunu sünger yada fırça yardımıyla aşağı,yukarı veya istediğiniz bir yöne doğru dağıtmak..Bu yöntemle deniz teması gibi çalışmalar yapabilirsiniz.

dalgalı suluboya tekniği ile duvar boyama

 

Suluboya ile duvar boyama

Duvarın tamamını suluboyayla boyamak yerine bir kısmını küçük motiflerle süsleyebilirsiniz.Oldukça modern ve sanatsal bir duvar kağıdı gibi duracaktır.Bu tekniği önce banyonuzda deneme amaçlı kullanabilirsiniz.

Banyo duvarlarında suluboya tekniği

Belki de riske girmek istemiyorsunuz,o zaman suluboya motifli duvar kağıtlarını kullanabilirsiniz.Yatak odasında yada misafir odasında kullanacağınız bu duvar kağıtlarına uygun yatak takımı veya yastık kılıfları da edinebilirsiniz.

Suluboya motifli duvar kağıtları

Bu yöntemlerin hepsi size uygun gelmediyse ve yine de suluboyayı seviyorsanız büyükçe bir suluboya resmini duvarınıza asabilirsiniz.

Suluboya motifli tablo dekorasyonu

 

Ne Düşünüyorsunuz?