Eklektik Stil Ev Dekorasyon Modelleri

Eclectic-Modern-Interior-DesignEklektik stil ev dekorasyonu,diğer stillerden biraz daha zordur diyebiliriz.Modern,rustik,klasik,country veya avangard stillerden beğendiğiniz parçaları karıştırıp renk ve dokularına göre stilinizi oluşturmanız gerekiyor.

Eclectic-Style-Design-HomeSıradanlığı kırmak ve tarzınızı göstermek isterseniz evinizde eklektik stili uygulayabilirsiniz.Çok değer verdiğiniz,atmaya kıyamadığınız eşyalarınızı değerlendirmek istediğinizde eklektik stil işinize yarayacaktır.Eklektik tarzı,modern-eklektik,rustik-eklektik,klasik-eklektik,sofistik-eklektik gibi farklı isimler altında tanımlayabiliriz.Bu tarzda her şey soft bir bütünlük sağlamalıdır.

eclectic-home-officeKelime anlamı olarak seçicilik,çeşitli görüşlerden seçilmiş görüşleri bir araya toplama olarak tanımlanan eklektizm trendi,bu sezon karşımıza daha modern ve sade formlarda karşımıza çıkıyor.Bu stilde taş,ahşap gibi doğal ve sert malzemeler oldukça renkli ve yumuşak formlarda karşımıza çıkıyor.

eklektik dekorasyon trend örnekleriEklektik stilde önemli olan hangi mekan olursa olsun,dikkat çekici bir nokta oluşturmanız…Örneğin sade renkli bir salonda kırmızı çiçekli modern bir lambader yada puf,şeker pembesi duvarlar yada tek duvara uygulayacağınız bol çiçekli duvar kağıdı hemen dikkat çekecektir.Renk seçimlerinizde doğal tonlardan yola çıkarak döşeme,duvar ve zemin için renk seçebilirsiniz.Krem,gri,siyah,kahve ve bej ile beyaz ve fildişi tonları bu stilde en çok dikkat çeken renkler…Ancak pembe veya yeşil gibi renklerdeki aksesuarlarla kontrast yaratabilirsiniz.

eclectic-home-decorModern Eklektik Stili Uygularken Uymanız Gereken 4 Kural: 

  1. Modern mobilyaların arasına antik çerçeve ve aynalar,melek bibloları gibi aksesuarlar serpiştirin.
  2. Aksesuarlarda çok modern bir figürü bir abajurla bütünleyin.
  3. Geleneksel ve modern parçaları bir arada kullanın.
  4. Keten ve koton gibi dokuları ipek,kadife,saten gibi soft kumaşlarla kombinleyin.Eskitme orta bir sehpayı oldukça modern cam yan sehpalarla tamamlayın.

Eklektik Ev Dekorasyon Örnekleri

 

Ne Düşünüyorsunuz?