Ev Dekorasyonunda Abajur Kullanımı

Seramik gövdeli siyah-beyaz abajur

Çok önceleri aydınlatma aracı olarak kullanılan abajurların,günümüzde ev dekorasyonlarının daha modern bir hal almasıyla önemleri de artmış durumda…Özellikle yatak odalarının vazgeçilmezi olmuştur.Şıklığın ve modern bir görünümün en iyi anahtar parçası olan abajurlar,ışığın doğrudan göze gelmesini engellemesiyle göz sağlığı açısından oldukça kullanışlıdır.2015 sezonuna özel olarak tasarlanan abajur modelleri,her zevke uygun geniş ürün seçenekleriyle tercihlerinizi kolaylaştıracaktır.

Köknar ağacından yapılma kafes formunda abajur

Evinizin şu anki halinden sıkıldınız ve dekorasyonda ufak tefek değişiklikler yapmak istiyorsanız abajurlar tam size göre…Hem fazla zamanınızı almayacak hem de kısa sürede evinizi dekore edeceksiniz.

Salonda abajurla dekorasyon düşünüyorsanız 3 farklı tarzda kullanabilirsiniz.Yan sehpalarda,bir konsol üzerinde dresuar yardımıyla kanepe arkasında…Abajur renk seçiminde zorlanıyorsanız halı,perde,koltuk veya mobilyalarınızın renkleri arasında en çok öne çıkmasını istediğiniz renkte abajur kullanabilirsiniz.

dekorasyonda abajur kullanımı

Eğer salonunuz klasik bir dekorasyona sahipse,kullanacağınız abajur;antika,süslü,gövdeli,ahşap görünümlü,eskitilmiş görünümlü veya süslü şapkalı bir abajur olabilir.Modern çizgilerde döşenmiş bir salonunuz varsa abajur;metal gövdeli,farklı tasarımlı ve parlak gövdeli olarak seçilebilir.

Kafes formunda eskitme ahşap abajur

Abajur seçiminiz renkli şapkalı bir abajur ise,canlı renkte olanları tercih edebilirsiniz.Geniş bir antreye sahipseniz ve biraz hareket katmak istiyorsanız,yer kaplamayan aynalı bir konsol üzerine konulan abajur ve etrafında da vazo,çiçek,biblo tarzı eşyalar antrenin havasını değiştirecektir.

Ne Düşünüyorsunuz?