Ev Dekorasyonunda Gri Pembe Birlikteliği

dekorasyonda pembe ve gri uyumu

Modada olduğu kadar ev dekorasyonunda da pembe ve gri renkleri birlikte harika bir uyum sergiliyorlar.Pastel tonlar,metalik grilerle bu iki rengi dekorasyonda en iyi bir şekilde harmanlayabilirsiniz.

gri-pembe-salon dekorasyonu

Bu ikiliyi ister salonda ister yatak odasında isterseniz mutfakta rahatlıkla kombinleyebilirsiniz.Üstteki fotoğrafa bakarsanız uçuk pembeler gri duvarları nasıl da aydınlatmış,salonda pembe ve gri renklerini bir arada kullanacaksanız renklerin uçuk tonlarından yararlanabilirsiniz.Çok koyu tonlar veya parlak tonlar kullanmayın.Böylece odanız karanlık yada fazla iddialı görünmez.

gri-pembe-koltuklarla dekorasyon

İşte iddialı bir dekorasyon örneği…Fuşya bir kanepe gri renkte başka bir kanepeyle kombinlenerek oturma odasına ayrı bir hava katmış.Odanın klasik tarzı ile bu canlı rengin kontrastı,odaya sıkıcılıktan uzak bir ortam yaratmış.

gri-oturma-odasi dekorasyonu

Üstteki diğer fotoğrafta da pembe süslemeden pek emin olamasam da sade bir seçim yaparak klasik bir dekorasyon stiliyle pembe ve griyi birlikte kullanabilirsiniz.Pembe gibi canlı renkler ortama enerji katar,huzur verir.Bu renkleri aksesuar olarak ta kullanabilirsiniz. Duvar rengi olarak önermesi zor bir renk,ancak bebek ve genç kız odaları için önerebilirim.

pembe-aksesuarlarla gri renk kombinasyonları

Sehpanın üzerindeki pastel pembe mumun rengi,bana göre en güzel pembe tonlarından biri…Parlak kumaşlı gri kırlent ise odaya ayrı bir hava katmış.Metalik gri,lame gibi parlak renkli yüzeyler ve kumaşlar odaya lüks bir stil katarlar.

pembe-perdeler ve duvar kağıtlarıyla dekorasyon

Eğer zamanla pembeden sıkılmam diyorsanız pembe gri desenli duvar kağıtlarıyla kaplı bir salonda yastık,perde,koltuk ve duvar kağıdındaki renk tonlarının uyumunu sizler de salonlarınıza taşıyabilirsiniz.Çok farklı pembe tonu aynı odada kullanıldığında oda dekorasyonu tam bir fiyaskoya dönüşecektir.

pembe-yastiklarla gri kanepe kombinasyonu

Pembeyi salona uyarlamanın en sağlam yolu,dekoratif yastıklar ve çiçekler kullanmaktır.Önce adım adım pembe aksesuarlardan başlayıp zamanla görüntü hoşunuza gitmeye başlarsa pembe perde yada sandalye kullanabilirsiniz.

Ne Düşünüyorsunuz?