Dar Bebek Odası İçin Dekorasyon Önerileri

dar çocuk odası dekorasyonu

Bir bebeğiniz olacağı müjdesini alır almaz aklımıza ilk gelen şeylerden birisi de,  bu minik için hazırlıklar yapmaya başlamak,tabi ilk başta bebek odasını hazırlamak..Oda dar ve küçük diye üzülmeyin,bu konuda bazı basit pratik çözümler sunacağız.Böylelikle bebeğiniz için rahat ve konforlu bir oda hazırlayabilirsiniz.Zaten bebek küçük olacağı için çok fazla alana ihtiyacınız yok.Yatağını sığdırmanız ve bir de eşyaları için pratik saklama mobilyası ayarladığınızda bebek için dekoratif bir köşe hazırlayabilirsiniz.Size birkaç örnekle bu durumu açıklayalım.

dar-bebek-odası-dekorasyonu

Yeni bir fikir edinene kadar önünüzde daha aylar olacak ve bu zaman zarfında bebeğin yatağını ve eşyalarını koyacağınız bir etajeri kendi odanıza yerleştirebilirsiniz.İlk aylarda pek çok anne bebeğini yanına alacağı için bu öneri,gayet pratik bir çözüm olabilir.

Bebek-odası-dekorasyonları-2015

Bebek odası darsa,açık renklerin gücünden faydalanabilirsiniz.koyu renkler odayı daha dar gösterir.Mobilyada açık renk kullanıp perde ve halıda canlı renkler tercih etmelisiniz.Bu şekilde bütün dikkati,odanın dar olmasına değil bu sevimli ayrıntılara dikkat çekmiş olursunuz.

bebek-odasi-dekorasyonu-modelleri

Bebek odası darsa bütün köşeleri ve duvarları iyi değerlendirmelisiniz.Etajeri yerleştirdikten sonra duvara raf yada askılık koyarak odayı daha kullanışlı bir hale getirebilirsiniz.Duvar süslemeleri için de yer ayırın.Minik çerçeveli fotoğraflar,duvar dekorasyonu için yeterli olur.

 

Yeni doğan bir bebeği,evin başka bir odasına yerleştirebilirsiniz.Bu oda gürültülü olmasın ve yatağı için yer olsun.Odanın ışık alması iyidir,bebeğiniz için daha mahrem bir köşe olması için bir perde yada paravan yardımıyla odayı bölebilirsiniz.

kucuk-bebek-odasi-dekorasyonu

Yukarıdaki fotoğrafta şimdiye kadar olan yapılan önerilerin hepsi bir arada…Bebek yatağı bir perde ile çevrelenmiş.Eşyalar için etajer ayrılmış.Askılığı olan bir rafla hem eşya için yer ayrılmış hem de bebek giysileri asılarak buranın bir bebeğe ait olduğu görüntüsü verilmiş.

2015-bebek-odasi-dekorasyonu

2015-çocuk-odası-dekorasyonu-modelleri2016-bebek-odası-dekorasyonuküçük-bebek-odası-dekorasyonu

Ne Düşünüyorsunuz?