Dekorasyonda Desenli Boya Uygulamaları

en-guzel-filli-boya-desenli-duvar-boyasiDuvar boyalarının ev dekorasyonuna katkısı oldukça büyük önem taşıyor.Duvar boyası ve duvar kağıtlarının yanı sıra farklı bir duvar görünümü için desenli boya uygulamaları da tercih edilir.Desenli boyalar,duvarda çeşitli desenler elde edilmesine yaraya özel boyalardır.Desen oluşturmak için çeşitli aparatlardan da yararlanılır.

desenli boya örnekleriDesenli duvar uygulamasının göze hoş görünmesi ve estetik bir duruş için bu uygulamayı eli yatkın birinin yapması daha uygun olur.Pek çok firma desenli boya satışının yanında uygulama hizmeti de verir.Eğer kendiniz deneyip beceremediyseniz üzülmeyin,işin güzel yanı  diğer boyalarda olduğu gibi desenli boyanın üzerinin de kolayca boyanabilmesi ..

Filli boya desenli duvar boyası uygulamasıDuvar kağıdına göre daha hesaplı olan desenli duvar boyaları,diğer adıyla efekt boyaları,eve farklı ve şık bir görünüm katıyor.Temiz ve düz bir yüzeyi tercih ettiğiniz renkte su bazlı,mat bir boyayla boyadıktan sonra fırça,rulo,desen kaşesi,bez,tarak,baskı kalıbı veya sünger yardımıyla son kat olarak daha farklı renkteki desen boyasını sürüyorsunuz.Yalnız sizi uyarayım,yağlı boyalı ve su bazlı parlak boyalı duvarlara desenli boya uygulanmaz.

kendinden desenli rulo boyalarBazı boya çeşitlerinde desen oluşturabilmek için yüzeyin macun astarından sonra tamamen desen boyasıyla boyanması söz konusu..

desenli-boya-uygulamalarıDesenli boya yaparken çoğu kez önce efekt boyasının duvara sürülmesi ve bu boya kurumadan önce seçtiğiniz aparatla desenin verilmesi gerekir.Bu durumda tek bir kişi bu işlemi yapamayabilir.Desenli boya yaparken bir yardımcınız olması zaruri hale geliyor.

desenli-boya-modelleri-resimleriDesen boyanız ve aparatınız ne olursa olsun duvar yüzeyinin pürüzsüz olması iyi bir sonuç almak için çok önemli..Aparat olarak ise özel efekt ruloları işinizi oldukça kolaylaştıracaktır.Rulo kendinden desenlidir ve desen boyasına bastırılıp duvara sürüldüğünde desen hazır..İşiniz bittikten sonra ise aparatınızı hemen soğuk su ile yıkayın.

Yurt dışında daha fazla seçeneği olan desenli ruloların maalesef ülkemizde fazla çeşidi bulunmuyor.Son olarak seçtiğiniz efekt rulosunun iç cephe için olup olmadığına bakmanız gerekiyor.Dış cephe için de olabilir.

Ne Düşünüyorsunuz?