Koridor Aydınlatması Nasıl Olmalı?

koridor aydınlatma örnekleriÖzenle dekorasyonunu yaptığımız evlerde karanlık uzun koridorlar canımızı sıkıyorsa neler yapabilirsiniz bir göz atalım.Pek çok evde koridorlar ışık almaz,karanlık olur.Bu yüzden koridorları da evin diğer mekanları gibi özen göstermek gerekir.

İlk olarak karanlık bir koridorun duvarları açık bir renge boyanmalıdır.Beyaz başta olmak üzere krem rengi,elma yeşili yada peygamber çiçeği mavisi gibi açık ve aydınlık renkleri tercih edin.

dar-uzun-koridor-dekorasyon modelleriDuvarlardan sonra sıra zeminlere geldi.Açık renk fayans ve doğal taş döşemeler ışığın yerden yansımasını,koridorun daha da aydınlık olmasını sağlar.Yolluk seçiminde ise açık ve parlak renkte,büyük geometrik desenli ürünler kullanabilirsiniz.Sık desenli halılar karanlık bir hava oluşturabilir.

dar-uzun-koridor-dekorasyonlariSonu duvarla biten karanlık koridorlar,karanlık bir tüneli anımsatır.Bunu yok etmek için koridorun sonundaki duvara açık renklerde bir tablo asarak,bu duvarı hareketlendirebilirsiniz.

koridor-aplik dekorasyonuAynı şeyi koridorun ortasında yer alan duvarlarda da uygulayabilirsiniz.Üstelik bu tabloları minik apliklerle aydınlatabilirsiniz.Bir duvara resim, karşı duvara ayna asmak başka bir fikir olabilir.Ayna hem ışığı yansıtır hem de koridoru daha geniş gösterir.

koridorlarda avize aydınlatmasıKoridor için seçeceğiniz aydınlatma ürünlerinin ilginç tasarımlı olması,koridorun karanlık yada dar oluşundan dolayı dikkatleri dağıtacaktır.Kristal avizeler bunun için biçilmiş kaftan..Tek bir avize yerine ardı ardına sıralanan birkaç tavan lambası,koridoru hareketlendirir.

koridorları nasıl aydınlatmalıTavandan aydınlatmanın yanında yerden aydınlatma da kullanmanız işe yarayacaktır.Özellikle Led aydınlatmalı ürünlerle hem ilginç tasarımlar yapabilir hem de tasarruf etmiş olursunuz.

yeni-degisik-koridor-ve-antre-dekorasyonuSon olarak,koridorlarda çok kapı varsa,kapıların açık renk olması gerekir.

Ne Düşünüyorsunuz?