Alçıpan Asma Tavan Dekorasyonu

2015-asma-tavan-modelleriEvimizi mobilyalarla ve dekoratif aksesuarlarla dekore ederiz ve çoğumuzun aklına tavanı dekorasyona katmak gelmez.Fakat pekçok evde asma tavan modelleri ile hem estetik bir görünüm hem de aydınlatma açısından kullanışlı tasarımlar yaratılabilir.

alcipan-asma-tavan-modelleriEskiden daha çok işyerlerinde,restoranlarda ve otellerde rast geldiğimiz asma tavanlar şimdi hesaplı ve pratik alçıpan malzeme sayesinde evlerde de yaygınlaştı.

alcipan-asma-tavan-modelleri-2015Alçıpan asma tavanlar,evin tavanının altına bir tavan daha eklenmesiyle oluşturulur.Önce tavana bir iskelet tutturulur ve alçıpan levhalar bu iskelete monte edilir.Alçıpan hafif bir malzeme olduğundan tavana fazla bir yük bindirmez.Ayrıca ısıya,neme ve yangına karşı dayanıklı alçı çeşitleri ile her mekana uygun bir alçıpan asma tavan uygulaması yapılabilir.

alcipan-asma-tavan-uygulamasiAsma tavanın en büyük avantajlarından birisi de aydınlatma konusundadır.Asma tavan armatürleri,spot ışıklar ve LED aydınlatmalar ile mekanın dekorasyonunu daha da zenginleştirebilirsiniz.Asma tavan kabloları ve tesisatın göze hoş görünmeyen detaylarını sakladığı için oldukça kullanışlı ve estetik bir görünüm sunacaktır.

asmatavan modelleriAlçıpan asma tavanlar çelik,ahşap yada beton fark etmez,her türlü alana uygulanabilir.Asma tavan yapılırken yalıtım da yaptıracaksanız cam yünü veya taş yünü malzemelerle ses ve ısı yalıtımı sağlayabilirsiniz.

2015 Alçıpan Asma Tavan Modelleri

Ne Düşünüyorsunuz?