Çalışma Odası Dekorasyon Modelleri

calisma-odasi-duzenlemeBilgisayar,hayatımıza girdi gireli evden çalışmak da bir yaşam biçimi olmaya başladı.Evimizdeki kısıtlı alanlar sebebiyle çalışma köşesi veya kütüphane için yer olmaması gayet normal..Bu yüzden de evde çalışma odası ihtiyacı kendini epey hissettirir.Çalışma odası düzenlemek istiyorsanız çeşitli örneklerden hareket ederek kendinize uygun bir çalışma odası tasarımı oluşturabilirsiniz.

calısma-odasi-dekorasyonuÇalışma odası dendiğinde ilk akla gelenler bir çalışma masası,kütüphane,iyi bir ışıklandırma ve rahat bir koltuktur.Akşam saatlerinde hem bir tavan aydınlatması ve hem de çalışma masası aydınlatması olması gözlerin yorulmaması ve ışığı kendinizin ayarlanması yönlerinden önemli..

sade-calisma-odasi-modelleriEvdeki çalışma odası kendinizle baş başa kalmaktan keyif duyacağınız,çalışmalarınız rahat bir şekilde yapacağınız bir atmosfere sahip olmalıdır.Bir çalışma odasının bu sebeple rengarenk yada göz alıcı desenlerle dekore edilmesi beklenemez.Bu gibi tasarımlar dikkat dağıtıcıdır.Yeriniz varsa bir dinlenme koltuğuna yer açılabilir.

Modern-Çalışma-Odası-İçin-Dekorasyon-ÖnerileriÇalışma masası ve koltuğu,ergonomik tasarımlara sahip olmalı..Bel ve vücudu yormayacak,doğru şekilde oturmanızı destekleyecek modelleri seçmek doğru bir tercih olacaktır.

kütüphaneli-Çalışma-Odası-ModelleriÇalışma odasında kütüphane ve çekmeceli bir dolaba yer verilebilir.Odanın daralmasına yol açmamak için fazla ve gereksiz mobilya ve aksesuarlardan kaçınılmalı..Bunun için de duvarlardan yararlanılabilir.Tavana kadar uzanan bir kütüphane,boydan boya çalışma masası gibi çeşitli tasarımlar değerlendirilebilir.

beyaz çalışma odası dekorasyonuBoş duvarınız varsa geniş bir kütüphane yada raflarla değerlendirebilirsiniz.Boş duvarlara tablo,sevdiğiniz bir resim,poster yada duvar aksesuarları asarak kendi kişiliğinizi dekorasyona yansıtabilirsiniz.Ayrıca duvarları bej,açık yeşil,kırık beyaz gibi açık renklere boyayabilirsiniz.

Modern Çalışma Odası Dekorasyon Modelleri

 

Ne Düşünüyorsunuz?