Eski Dantellerle Yapabileceğiniz Dekorasyon Fikirleri

Evinizde annenizin yada büyüklerinizin yapmış olduğu,büyük bir emek harcanarak yapılan,manevi değeri büyük olan  eski dantellerinizi artık kullanmıyorsanız ve atmaya kıyamıyorsanız,o zaman gelin hep birlikte eski dantelleri nasıl değerlendirebiliriz sorusuna cevap arayalım.

Ev dekorasyonunda kullanarak eski dantellerimize yeniden hayat verebiliriz.İşte eski dantelleri değerlendirebileceğiniz dekorasyon fikirleri;

dantel-degerlendirme-önerileriKullanmadığınız dantelleri,yastık olarak değerlendirebilirsiniz.Şöyle ki;önce dantelleri kumaş boyasıyla boyayıp daha sonra da yastık kılıfının üzerine dikerek koltuğunuzun üzerinde şık duran birer kırlente dönüştürebilirsiniz.Güzel bir fikir değil mi?

eski dantelleri masa örtüsünde kullanmaÇeyizlerde yer alan fiskos dantel masa örtülerini duymuşsunuzdur.İşte o eski model dantelleri,daha modern bir masa örtüsüne dönüştürebilirsiniz.Masa örtüsünün uç kısımlarına dağınık bir şekilde dantelinizi dikebilirsiniz.Modern ve nostalji bir arada..

eski parça dantellerle runner masa örtüsüDantelleri birbirinin ucuna dikerek zarif bir runner örtüsü de yapabilirsiniz.İrili ufaklı dantelleri gelişigüzel dikerek yapımı gayet kolay bu uygulamayla evinizi dekore edebilirsiniz.

dantelleri -tablo olarak degerlendirme

Eski-dantelleri-tablo olarak değerlendirme

Dantelleri fotoğraf çerçevesine koyarak nostaljik tablolar da yapabilirsiniz.Bu fikir de oldukça orjinal..

dantelden abajur çalışmalarıeski dantellerden abajur şapkasıDantellerle yapabileceğiniz zarif bir kendin yap projesi fikri daha..Eski abajurunuzun şapkasını çıkarın ve iskeletin üzerine dantellerinizi dikin.işte güzel bir dekoratif eşya çıkıyor karşımıza..

Dantelleri-perde-üzerine-tasarım-yaparak-değerlendirindantel-degerlendirme-fikirleriVe en son fikrimiz ise perdenin uç kısımlarına eski dantellerinizi dikmek..Bu fikir de evinize şıklık katacak.

Ne Düşünüyorsunuz?