Kapı-Pencerelerde Isı İzolasyonu Nasıl Sağlanır

evlerde ısı izolasyonu-nasil-yapilirKış mevsiminin kendini iyiden iyiye hissettirdiği şu günlerde,kendimiz kadar evimizi de kara kışa hazırlamamız gerekiyor.Kapı ve pencere yalıtımı,evin soğumaması için etkili yollardan biridir.Evde ısı yalıtımı,doğalgaz ve elektrik faturalarının da az gelmesi demektir.

Doğru malzemelerle uygulayacağınız basit birkaç yöntemle kapı ve pencere izolasyonunu başarıyla yapabilirsiniz.

ÇİFT CAM

Pencere izolasyonunun başında çift camlar gelir.En ucuz yöntemdir diyemeyiz fakat en etkili yöntemlerden biri olduğunu söyleyebiliriz.Çift cam kullanmanıza rağmen izolasyonda sıkıntı yaşıyorsanız doğramalarda veya birleşim yerlerinde sıkıntı var demektir.Pencereleriniz takılırken bir hata yapılmış ve havanın kaçacağı boşluklar bırakılmış olabilir.

ısı izolasyonunda panjurlarPANJURLAR

Panjur sadece güvenlik veya mahremiyet için kullanılmaz,ısı yalıtımı için de faydalı olabilir.Yeni panjur taktıracak olanlar yalıtım özelliği arttırılmış olan bir ürün satın almaya özen göstermeli..

ısı izolasyonunda stor perdelerSTOR PERDELER

Bu perdeler,ısı kaybını önlemek için kullanılabilir.Pencere yada cam kapılara takması kolaydır ve uzun bir süre idare eder.Stor perde alırken ısı izolasyonunda da kullanacağınızı belirtmeyi sakın unutmayın.

katmanlı perdelerle ısı izolasyonuKATMANLI PERDELER

Perde en ucuz alternatif olmayabilir fakat ısı yalıtımı yapacak pencere sayısı azsa 2-3 kat perde asmak ,ısı yalıtımında fayda sağlayabilir.Farklı kumaş türlerinden,pekçok renk ve deseni bulunan perdelerden ne kadar kalın bir blok oluşturursanız iyi bir sonuç almanız kaçınılmaz olur.

ısı izolasyonunda pencere-yalıtım-bandıKAUÇUK BANTLAR

Kendinden yapışkanlı hazır kauçuk veya sünger yalıtım bantları da ısı yalıtımında en sık kullanılan,en ucuz yöntemlerden birisidir.Fazla dekoratif olmasalar da ısı yalıtımında oldukça etkili bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz.

Ne Düşünüyorsunuz?