Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Olmalı

mavi koltuk takımlarıyla uyan renkler

Mavi,soğuk renkler grubunda yer almasına karşın huzur veren,dingin havasıyla sakinleştirici etkisi olan bir renk..Son yıllarda hemen hemen her mobilya markası, rengarenk koltuk takımlarıyla karşımıza çıkıyor.Salonlarda renkli oturma grupları bu kadar popüler olmuşken mavi koltuk dekorasyonu ile ilgili birkaç ipucu verelim.

Mavi-Koltuk-Dekorasyonu-Nasıl-Olmalı

Öncelikle mavi koltuk takımının bulunduğu bir salonda bu renge en çok yakışacak renkler,krem,bej,sarı,kahverengi,vizon,beyaz ve gri..Bu renkleri daha da çeşitlendirirsek metalik gri,altın sarısı,hardal sarısı,çikolata gibi renkler de maviye çok yakışır.

mavi-koltuklarla yeşil aksesuar kullanılması

Mavi koltuklara yardımcı olacak aksesuarlarda ise fuşya,yeşil,pembe,mercan ve turuncu gibi canlı renkler kullanılmalıdır.

mavi-koltuk-takımıyla-dekorasyon

Mavi koltuklara en iyi gidecek duvar renkleri,krem rengi en çok kullanılan renklerdendir.Kremin yanı sıra ekru,kırık beyaz,bej,kapuçino,toprak tonları da kullanılır.

mavi koltuklarla marin temalı dekorasyon

Mavi beyaz ikilisinin denizi çağrıştıran ve huzur veren bir havası vardır.Mavi koltuklarla beyaz aksesuarlar uyumlu bir birliktelik oluşturur.Deniz temalı aksesuarlar,bu iki renge çok yakışacak.

mavi-koltuk-takımlarıyla nasıl halı kullanmalıyız

Mavi koltuklara uygun halı seçmekte zorlanıyorsanız vizon,bej veya kahve tonlarında bir halı bu kararsızlığını giderecektir.Daha az geleneksel bir tarz arıyorsanız siyah beyaz yada gri renklerde halı kullanabilirsiniz.

lacivert koltuk takımlarıyla dekorasyon

Mavinin farklı tonlarını kullanarak salonda fazla renge gerek kalmadan dekorasyona hareketlilik katabilirsiniz. Açık mavi kanepe ile lacivert sandalyeler yada lacivert bir kanepe ile açık mavi desenli bir halı tercih edebilirsiniz.

mavi-koltuk-takimlariyla kahverengi mobilya uyumu

Mavi,kahverenginin her tonu ile dekorasyonda uyumu yakalar.Çikolata rengi de bunlardan biri..Açık yada koyu mavi ile koyu kahveyi bir arada kullanabilirsiniz.

mavi koltuklarla siyah beyaz desenli halı dekorasyonu

Şimdi sıra geldi perdelere…Mavi koltuklara açık renk üzerine mavi desenli perdeler çok iyi gider.Koyu mavi koltuklarla açık renk mavi perdeler de iyi bir ikili oluşturur.Bej,krem,açık gri gibi sade renkli perdeler de kullanılabilir.Siyah beyaz desenli perdeler de mavi koltuklara çok yakışır.Bununla birlikte maviyle uyumu yakalayan renkler,perdelerde de kullanılabilir.Pembe,yeşil,kiremit rengi vb.

mavi-ve-hardal-renginin ev dekorasyonundaki uyumu

Mavi ve sarının uyumlu birlikteliği perde ve aksesuarlarda rahatlıkla kullanabilirsiniz.

 

Mavi Koltuk Dekorasyonu Nasıl Olmalı” hakkında 3 yorum

 1. Fatma

  Merhaba salonumda buradaki 6.resimdeki mavi renk ve hardal rengi koltuklarım var acaba hangi renk halı kullanırsam canlılığı bozmam ?

  Cevapla
  1. admin Yazar

   Mavi ve hardal rengindeki koltuklarınız için vizon,bej,açık kahve tonlarında halı tercih edebilirsiniz.Klasik bir görünüm istemiyorsanız o zaman siyah beyaz ya da gri tonlarında halı kullanabilirsiniz.

   Cevapla

Ne Düşünüyorsunuz?