Mutfaklarınız İçin Kısa Perde Modelleri

2015-Mutfak-Perdeleri-Mutfak-Perde-ModelleriMutfak perdeleri,mutfak dekorasyonu için en gerekli aksesuarlardan birisidir.Mutfağın atmosferine sıcak bir hava katmak için ideal olan kısa perdeler,dekoratif özelliğine ek olarak dışarıdan içerisinin görünmesini engelleyerek mahremiyet sağlar.Mutfak pencereleri diğer odalara nazaran daha küçüktür,bu durumu kısa perdelerle avantaja çevirebiliriz.Nasıl mı? Yazımızın devamında bu sorunun cevabını bulacaksınız.

dekoratif-kısa-mutfak-perdeleriPencerenin tamamını kapatmak yerine içeri mümkün olduğunca ışık girmesini sağlamak için yarım perdeler kullanılmalıdır.Bu perdelerin hem zarif hem de kır evlerine dönüştüren sıcak görünüşleri var.Mutfak için hafif,ışığı geçiren kumaşlar seçilmeli..

zebra-perde-cicek-baskiliZaman zaman perdenizi kapatmanız gerekebilir,özellikle mutfağı yola yakın olanlar yada karşı daireyle çok yakın olanlar için..Bu durumda katlanır perde kullanabilirsiniz.

mutfak perde modelleriBüzgülü ve biyeli perdeler,klasik tarzdaki mutfaklar için idealdir.Bu tarz mutfaklar için seçilecek desenli kumaş,mutfağa çarpıcı bir hava katacaktır.

kırmızı mobilyalı mutfaklara siyah beyaz kısa perdelerKırmızının ağırlıkta olduğu mutfaklarda siyah beyaz perdeleri kullanabilirsiniz.

çiçekli perde modellerimutfak-perdeleri-2015Resimli mutfak perdeleri mutfağa enerji ve renk katar.Açık renklerin hakim olduğu bir mutfağa hareket katmak için meyve,sebze,hayvan,bitki,mutfak gereçleri,gibi desenlere sahip perdeler kullanabilirsiniz.

mutfak-perdesi-modelleriKısa perdeler için daha az kumaş kullanılacağından çok maliyetli olmayacaklar,bu yüzden kısa perdelerden bütçenizi sarsmayan birkaç farklı renkte ve desende seçebilirsiniz.

 

Ne Düşünüyorsunuz?