Çatı Katı Oda Dekorasyonu Önerileri

çatı-katı-yatak-odası-dekorasyonlarıÇatı katı olan evler ülkemizde yazlık evlerde bulunmakla beraber şehirlerdeki bazı evlerde de çatı katı bulunuyor.Çatı katı olanlar,dekorasyonda zorlanıyorsanız size bu konuda birkaç tüyo verelim.

çatı katı dekorasyon önerileriÇatı kısmı eğik olan odaları dekore etmek biraz zordur.Çatı katı odasına sahip olanlar bazı konularda çok şanslılar..Özellikle geceleri gökyüzündeki yıldızları izleyerek uyuyabilirsiniz.Bu odalar çok küçük olduklarından fazla eşya kaldırmaz.Bu yüzden fonksiyonel ve kullanışlı eşyalar kullanmanız gerekir.

cati-katlari-dekorasyonÇatı katı odalarınızı dekore ederken, yatağınızı çatının eğimli kısmına yerleştirmek daha uygun olacaktır.Böylece eğimli kısım bu şekilde değerlendirilmiş olur ve başınızı sürekli çarpma tehlikesinden kurtulmuş olursunuz.

Çatı katı yatak odası dekorasyonuYatağınızın üstünde yer alan eğimli kısma cam pencere yaptırırsanız odanız daha çok ışık alır ve akşamları da gökyüzünü izlemenin keyfini çıkarırsınız.

çatı katı dekorasyonuÇatı katı odaları dizayn ederken yer kaplamayacak eşyaları tercih etmelisiniz.Mesela giysilerinizi koymak için büyük bir dolaba gerek yok,bunun yerine giyim mağazalarında sıkça kullanılan ayaklı askılıklardan kullanabilirsiniz.Bu askılar fazla yer kaplamaz.Asılamayacak eşyalar için ise küçük bir komodin yeterli olur.

çatı-katı-yatak-odası-dekorasyonuBütün bu anlattıklarıma kendi zevkinizi de eklerseniz ortaya çok güzel bir sonuç çıkacaktır.

en güzel çatı katı dekorasyonuçatı-katı-yatak-odası-modeliModern-Çatı-Katı-yatak-odasımodern-çatı-dekorasyonu-oturma-salonu

Ne Düşünüyorsunuz?