Evlerde Alçı Kemer Modelleri

giriş holü kartonpiyer kemer modelleriEv dekorasyonunda kıvrımlı olan hatlar,düz ve köşeli hatlara göre daha yumuşak bir hava verir.İç mimaride kemerler hemen göze çarpar ve eve çok şık bir görünüm katar.Şimdi alçı kemer uygulamalarına yakından bakalım.

kemerli-koridor-uygulamasıİki ucu kemerli koridor sayesinde yolculuğunuz hiç bitmeyecekmiş gibi görünüyor.Koridorun sonunda ise evin diğer bölümü görüşümüze giriyor.

evlerde alçı kemer uygulamasıKemerlerin bir çerçeve görüntüsü verdiği modellerde mevcut..Yukarıda salon girişindeki kemer,karşısındaki pencereyi çerçevelemiş.

acik-mutfak-kemerli-Evde kemerler iki odayı birbirinden ayırırken keskin sınırlar çizmek için de kullanılır.Yukarıdaki açık mutfağı kemer sayesinde salondan ayrı,özel bir alan olarak kullanabilirsiniz.Duvar örmeden oda bölmek için oldukça ideal olan bir yöntem…

banyoda-alçı-kemer-uygulamalarıKartonpiyer kemerleri küçük bir mekanda fazla kullanarak çok farklı ve sıradışı,mistik bir atmosfer yaratmak mümkün..

kartonpiyer-alçı-kemer-uygulamalarıYukarıdaki kemerli duvarın ardında ikinci bir kemer görüntüsü için kartonpiyerle duvar nişi yapılmış ve nişe yerleştirilen tablo sayesinde kemere 3 boyutlu bir görünüm verilmiş.

Ne Düşünüyorsunuz?