Evlerde Fener Avize Dekorasyonu

Fener-Avize-DekorasyonlarıBir aydınlatma aracı olan fenerlerin tarihi çok eskilere dayanıyor.Gazyağı ile çalışan fenerlerin yerine elektrikli fenerler geldi.Fener avizeler birçok farklı modeliyle pek çok evi aydınlatıyor hem de ev dekorasyonunda bir fark yaratıyor.Şimdi gelelim farklı odalarda fener sarkıt lambaların nasıl kullanıldığına dair örnekler göreceksiniz.

antrelerde-fener-sarkit-lamba-dekorasyonuBeyaz duvarların yarattığı ahenk,art arda sıralanan fenerler ve kemerli duvarlar ortaya harika bir dekorasyon örneği çıkarmış.

fener-avize-dekorasyonuMutfağınıza ise çiftli olarak fener avize astığınızda ortama farklı bir hava katacağı şüphesiz..Daha çok geleneksel mutfaklara yakışan fener avizeleri gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

misafir-odasi-fener-avize-uygulamasıOryantal tarzda bir yatak odası için büyük bir fener avize ve renkli yatak örtüsü yeterli..Bu tarz bir misafir odası konuklarınız için ilgi çekici olabilir.Daha çok yazlık evlerde ve aydınlık odalarda bu tarz daha iyi uygulanır.

fener-avize-modelleri-2015fener-avizelerle -aydınlatmaYemek odalarında fener avize kullanımı daha yaygın olarak kullanılıyor.Bu avizeler,yemek masasının üzerinde oldukça şık duruyor.İster salonda ister yemek odasında olsun,fener lambanın ampülü azsa yada küçükse,ek aydınlatma gerekecektir.Abajur yada lambader kullanabilirsiniz.

ilginc-yatak-odasi-avize-dekorasyonuyemek odası-yatak odası-Fener-Avize-Dekorasyonu-Yatak odaları için ne çok şatafatlı ne de çok sade olmayan bir avize isteyenler için fener avizeler uygundur.

bahce-peyzaj-dekorasyonunda-fener-aydınlatmalarFenerleri peyzaj tasarımlarında sıkça görüyoruz.Veranda ve kapı önlerinde kullanılan fenerler,ortama sıradışı bir hava katıyor.

Fener-Avize-Dekorasyonu-yemek odası-Antre ve hol aydınlatmalarında fener avizeleri,fazla büyük olmayan,basit durmayan modellerden seçmeliyiz.

Ne Düşünüyorsunuz?