Siyah Koltuklara Ne Renk Duvar Gider?

siyah-kanepe-dekorasyonuSiyah koltuklarla evinizde dekorasyon harikaları oluşturabilirsiniz.Yalnız bu kararınız epey cesurca olacaktır çünkü bu renkteki mobilyaları diğer eşyalarla dengelemek için biraz çaba göstermeniz gerekecek.Bu yüzden siyah renkteki koltuklara açık renk duvar önerilir.Böylece siyahın koyuluğu biraz olsun açılır,koltuklar odayı kapatmaz.

siyah-beyaz-dekorda-bej-duvarSiyah renk,hem parlak,canlı renklerle hem de doğal,nötr renklerle uyumlu olacaktır.Dinlendiren,minimalist bir stil için beyaz duvarlarla bej aksesuarları bir arada kullanabilirsiniz.Siyah koltuklarla bej duvar rengi uyumlu bir ikilidir diyebiliriz.Ancak bej ile siyah ikilisini birlikte kullandığınızda salonda biraz enerjik renk ihtiyacı ortaya çıkacaktır.Renkli yastıklar bu konuda imdadınıza yetişecek.

ahsap-kaplama-duvarSiyah koltuklarla ne renk ahşap kullanacağımıza gelince,koyu ahşapla siyah odayı karartır,eğer ışık alan bir odanız varsa ahşabın koyu tonları birlikte kullanılabilir.Fakat akşam olduğunda ise odanıza çok iyi bir aydınlatma yapmanız gerekecek.O yüzden ben koyu renk ahşapları pek kullanışlı görmüyorum.

siyah-koltuklarla duvar kağıdı uygulamasıDuvar kağıtları ve desenli duvar kaplamaları evlerde oldukça yaygın kullanılıyor.Siyah koltuklarla içinde kullandığınız aksesuarın rengi bulunan desenli duvarları tercih edebilirsiniz.Siyahın ağırlığını biraz olsun yumuşatmış olursunuz.Mor,yeşil,mürdüm,sarı gibi canlı tonlarda desenlerle salona modern ve enerjik bir hava katabilirsiniz.

siyah-koltuk-gri-duvarSiyah koltuklarla beraber gri renkte duvarlar da kullanılabilir.Fakat iki ağır rengi dengelemek için desenlere yada parlak aksesuarları kullanmanız gerekir.Özellikle duvar tabloları bu konuda imdadınıza yetişecektir.

siyah-koltuk-dogal-salonKrem rengi,odaya sıcak ve yumuşak bir enerji katarak siyahı dengeler.Açık renkleri kullanmak istemeyenler vizon rengini tercih edebilir.Vizon,siyah ve beyaz renkleriyle harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

siyah-kanepe-ile-sicak-dekorSiyah koltuklarla beyaz bir duvar tercih ederseniz tek bir duvara monte edilecek büyükçe bir tablo yada kitaplarla dolu olan bir kütüphane odayı farklı bir tarz katacaktır.

siyah-koltuklara-canli-renk-aksesuarAçık renk duvarlarla siyah koltuklar yan yana geldiğinde pek çok kişi evin soğuk görüneceği fikrine kapılabilir,bu ikiliyi  nasıl daha enerjik ve konforlu gösterebiliriz diyorsanız renkli ve desenli halılar bu konuda size yardımcı olacaktır.Evinizin stiline göre klasik,desenli yada modern tasarımlı bir halı ile salonunuzun görünüşünü değiştirebilirsiniz.

siyah-koltuk-duvar-dekoruSiyah-Koltuklara-Ne-Renk-Duvar-Gidersiyah-koltuklarla-acik-bej-duvar

Ne Düşünüyorsunuz?