Ikea’dan En Kullanışlı Öğrenci Odası Fikirleri

ıkea çocuk odası fikirleri

Kullanışlı ve pratik öğrenci odası fikirleri sunan Ikea,bu konuda çocuklarımız ve gençlerimizin yararlanabileceği birçok ipucu veriyor.

Öncelikle odanızı boş olarak hayal edin,burayı neleri sevdiğinizi ve kim olduğunuzu düşünerek dizayn etmelisiniz.Birkaç sanatsal ve estetik dokunuşla odanızı güzelleştirebilirsiniz.

ikea tahta divan-1257 TL

Odanızı renklendirecek tekstil ürünleri seçin.Tek kişilik karyolanıza lastikli bir çarşaf ve kanepe görünümü için de birkaç minder ekleyerek farklı bir görünüm katabilirsiniz.Bir masa tablasının altına tekerlek monte ederek daha hareketli bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.Resimlerinizi bantla yada perde halkalarıyla asarak daha sonradan resimlerinizi değiştirme kolaylığı sağlarsınız.

ikea bölmeli düzenleyici

ikea bölmeli düzenleyici

Çalışma masanıza ihtiyaç duyduğunuz materyalleri koyun.Üstüne çok fazla eşya koymayın,bu durum karmaşıklığa yol açar,dikkat dağınıklığına sebep olur.Çalışma masasını güneş ışığı alan pencerenin önüne koymak en akıllıcasıdır.

Ikea ahşap raf ünitesi-289 TL

Öğrenci odanızda dolap koyacak bir alanınız yoksa o zaman açık raflardan yararlanabilirsiniz.Eşyalarınızı gizlemek için renkli bir kumaşı perde yaparak kancalara asabilirsiniz.

ikea rigga ayaklı askılık-149 tl

Odanız için yeni mobilya alacaksınız kullanışlı ve fonksiyonel olmasına özen gösterin.Örneğin Ikea’da bulunan tekerlekli,yüksekliği ayarlanabilir ayaklı askılık odanız için kullanışlı olacaktır.Giysilerinizi klipsli askılara asabilirsiniz.Pratik depolama için bunların yanına bir sepet yada birkaç kutu da ekleyebilirsiniz.

 

 

Ne Düşünüyorsunuz?