Kategori arşivi: ÇOCUK&GENÇ ODASI DEKORASYONU

Çocuk-Genç Odası tekstil ürünleri,halılar,dekoratif eşyalar

Ikea’dan En Kullanışlı Öğrenci Odası Fikirleri

ıkea çocuk odası fikirleri

Kullanışlı ve pratik öğrenci odası fikirleri sunan Ikea,bu konuda çocuklarımız ve gençlerimizin yararlanabileceği birçok ipucu veriyor.

Öncelikle odanızı boş olarak hayal edin,burayı neleri sevdiğinizi ve kim olduğunuzu düşünerek dizayn etmelisiniz.Birkaç sanatsal ve estetik dokunuşla odanızı güzelleştirebilirsiniz.

ikea tahta divan-1257 TL

Odanızı renklendirecek tekstil ürünleri seçin.Tek kişilik karyolanıza lastikli bir çarşaf ve kanepe görünümü için de birkaç minder ekleyerek farklı bir görünüm katabilirsiniz.Bir masa tablasının altına tekerlek monte ederek daha hareketli bir çalışma alanı oluşturabilirsiniz.Resimlerinizi bantla yada perde halkalarıyla asarak daha sonradan resimlerinizi değiştirme kolaylığı sağlarsınız.

ikea bölmeli düzenleyici

ikea bölmeli düzenleyici

Çalışma masanıza ihtiyaç duyduğunuz materyalleri koyun.Üstüne çok fazla eşya koymayın,bu durum karmaşıklığa yol açar,dikkat dağınıklığına sebep olur.Çalışma masasını güneş ışığı alan pencerenin önüne koymak en akıllıcasıdır.

Ikea ahşap raf ünitesi-289 TL

Öğrenci odanızda dolap koyacak bir alanınız yoksa o zaman açık raflardan yararlanabilirsiniz.Eşyalarınızı gizlemek için renkli bir kumaşı perde yaparak kancalara asabilirsiniz.

ikea rigga ayaklı askılık-149 tl

Odanız için yeni mobilya alacaksınız kullanışlı ve fonksiyonel olmasına özen gösterin.Örneğin Ikea’da bulunan tekerlekli,yüksekliği ayarlanabilir ayaklı askılık odanız için kullanışlı olacaktır.Giysilerinizi klipsli askılara asabilirsiniz.Pratik depolama için bunların yanına bir sepet yada birkaç kutu da ekleyebilirsiniz.

 

 

En Güzel Çocuk Odası Duvar Kağıtları

artmodel-cocuk-poster-duvar-kagitlariÇocuk odalarının dekorasyonunda kullanılan önemli unsurlardan birisi de duvar kağıtlarıdır.Duvar kağıtları son zamanlarda daha popüler bir hale gelmiş,özellikle çocuk odası dekorasyonunda kullanılmaya başlanmıştır.

2016-cocuk-odasi-duvar-kagitlariÇocuk odası dekorasyonunda en önemli nokta,çocuklarımızın kendilerini rahat hissedecekleri ve keyifli zamanlar geçirecekleri bir ortam yaratmak..Bunun için de kaliteli ve güvenilir mobilyaların yanında dekorasyon ürünleri ve duvar dekorları kullanmak gerekir.Duvar dekorları içinde akla ilk gelen duvar kağıtlarıdır.Çocuklarımızın beğenecekleri keyifli ve renkli duvar kağıtları odalarının havasını birden değiştirecektir.

cocuk-odasi-duvar-kagidi-modelleriÇocuk odası duvar kağıtlarına baktığımızda ilk gözümüze çarpanlar çizgi film karakterlerinin olduğu modeller..Hem kız hem de erkek çocuklar için modelleri bulunan duvar kağıtlarında renk ve desen çeşitliliği mevcut..

Şimdi hep beraber piyasada bulunan bazı en güzel çocuk odası duvar kağıtlarına bakalım.

İki Kardeş Odası Dekorasyon Modelleri

çilek mobilya kardeş odalarıHer çocuğun kendine özel odası olsun istenir fakat bu durum her zaman mümkün olmayabiliyor.Çocukların küçükken birarada olmaları anneler için de temizlik ve düzen açısından daha pratik olabiliyor.Yazımızdaki iki kardeş odası dekorasyon modellerinden yola çıkarak çocuklarınız için daha uygun bir yaşama alanı oluşturabilirsiniz.

kardeş odaları için dekorasyon fikirleriDar odalar için en iyi çözümlerden biri yatakları duvar boyunca tek sıra olarak yerleştirmek..Yatak altının çekmeceli yada sandıklı olması da dar bir odada işinizi epey kolaylaştıracak.

erkek-kardesler-oda-dekorasyonuDenizci temalı bu çocuk odası,iki erkek kardeş için çok ideal..Çizgili duvar kağıdı ve marin yatak örtüleriyle çocuk odası,gemi kamerasını andıracak şekilde tasarlanmış.

kiz-kardesler-odasi-modelleriPembe ve morlarla bezenmiş,insana ferahlık veren iki kardeş için bir çocuk odası modeli görüyoruz.İçeriye çokça ışık girsin diye stor perdeler kullanılmış.

kardes-odasi-dekorasyonu-Yataklar başbaşa verilmiş,açık alan genişletilmiş,çocuklara hareket alanı yaratılmış.

ikiz-erkek-odası-dekorasyonuÇocukların aynı odayı paylaşması aynı dekoratif ürünleri kullanması anlamına gelmiyor.Yatak örtülerinde ve yastıklarda benzer renkleri farklı desenlerde kullanırsanız canlı ve dinamik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

kardeş-çocuk-odası modelleriİki yatağın başına tek bir yatak başlığı koymak enteresan bir düzenleme olmuş.Oldukça canlı renkte bir yatak başı beyaz duvarda kontrast bir görünüm oluşturuyor.

iki kardeşli oda dekorasyonlarıCanlı sarı rengindeki duvar boyaları,miniklerin odasına neşeli ve canlı bir hava katacak.Bu rengi yeşil ve mavinin farklı tonlarıyla birleştirerek çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.Bu kadar canlı bir rengi duvarın sadece bir kısmında kullanarak sarı boyanın odayı tamamen kapatmasını önlemiş olursunuz.