Category Archives: ÇOCUK&GENÇ ODASI DEKORASYONU

Çocuk-Genç Odası tekstil ürünleri,halılar,dekoratif eşyalar

En Güzel Çocuk Odası Duvar Kağıtları

artmodel-cocuk-poster-duvar-kagitlariÇocuk odalarının dekorasyonunda kullanılan önemli unsurlardan birisi de duvar kağıtlarıdır.Duvar kağıtları son zamanlarda daha popüler bir hale gelmiş,özellikle çocuk odası dekorasyonunda kullanılmaya başlanmıştır.

2016-cocuk-odasi-duvar-kagitlariÇocuk odası dekorasyonunda en önemli nokta,çocuklarımızın kendilerini rahat hissedecekleri ve keyifli zamanlar geçirecekleri bir ortam yaratmak..Bunun için de kaliteli ve güvenilir mobilyaların yanında dekorasyon ürünleri ve duvar dekorları kullanmak gerekir.Duvar dekorları içinde akla ilk gelen duvar kağıtlarıdır.Çocuklarımızın beğenecekleri keyifli ve renkli duvar kağıtları odalarının havasını birden değiştirecektir.

cocuk-odasi-duvar-kagidi-modelleriÇocuk odası duvar kağıtlarına baktığımızda ilk gözümüze çarpanlar çizgi film karakterlerinin olduğu modeller..Hem kız hem de erkek çocuklar için modelleri bulunan duvar kağıtlarında renk ve desen çeşitliliği mevcut..

Şimdi hep beraber piyasada bulunan bazı en güzel çocuk odası duvar kağıtlarına bakalım.

İki Kardeş Odası Dekorasyon Modelleri

çilek mobilya kardeş odalarıHer çocuğun kendine özel odası olsun istenir fakat bu durum her zaman mümkün olmayabiliyor.Çocukların küçükken birarada olmaları anneler için de temizlik ve düzen açısından daha pratik olabiliyor.Yazımızdaki iki kardeş odası dekorasyon modellerinden yola çıkarak çocuklarınız için daha uygun bir yaşama alanı oluşturabilirsiniz.

kardeş odaları için dekorasyon fikirleriDar odalar için en iyi çözümlerden biri yatakları duvar boyunca tek sıra olarak yerleştirmek..Yatak altının çekmeceli yada sandıklı olması da dar bir odada işinizi epey kolaylaştıracak.

erkek-kardesler-oda-dekorasyonuDenizci temalı bu çocuk odası,iki erkek kardeş için çok ideal..Çizgili duvar kağıdı ve marin yatak örtüleriyle çocuk odası,gemi kamerasını andıracak şekilde tasarlanmış.

kiz-kardesler-odasi-modelleriPembe ve morlarla bezenmiş,insana ferahlık veren iki kardeş için bir çocuk odası modeli görüyoruz.İçeriye çokça ışık girsin diye stor perdeler kullanılmış.

kardes-odasi-dekorasyonu-Yataklar başbaşa verilmiş,açık alan genişletilmiş,çocuklara hareket alanı yaratılmış.

ikiz-erkek-odası-dekorasyonuÇocukların aynı odayı paylaşması aynı dekoratif ürünleri kullanması anlamına gelmiyor.Yatak örtülerinde ve yastıklarda benzer renkleri farklı desenlerde kullanırsanız canlı ve dinamik bir görünüm sağlayabilirsiniz.

kardeş-çocuk-odası modelleriİki yatağın başına tek bir yatak başlığı koymak enteresan bir düzenleme olmuş.Oldukça canlı renkte bir yatak başı beyaz duvarda kontrast bir görünüm oluşturuyor.

iki kardeşli oda dekorasyonlarıCanlı sarı rengindeki duvar boyaları,miniklerin odasına neşeli ve canlı bir hava katacak.Bu rengi yeşil ve mavinin farklı tonlarıyla birleştirerek çok güzel sonuçlar alabilirsiniz.Bu kadar canlı bir rengi duvarın sadece bir kısmında kullanarak sarı boyanın odayı tamamen kapatmasını önlemiş olursunuz.

 

En Güzel Çocuk Odası Dekorasyon Fikirleri

Hayatımıza çok büyük anlamlar katan çocuklarımız için en güzel çocuk odaları dekorasyon fikirleriyle karşınızdayız.Sizlere ilham kaynağı olabilecek çocuk odası dekorasyonlarında uçuk fikirler olduğu gibi daha sade oda tasarımları da bulunuyor.

çocuk odası dekorasyon modelleriÇocuklarımız en güzel odalara layıktır,bu noktadan hareketle çocuk odası dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.Çocuğumuzun zihinsel ve bedensel gelişimine destek olacak çocuk odaları tasarlamalıyız.

çocuk-odası-dekorasyonu-örnekleriHem eğleneceği,hem eğitileceği mekanlar oluşturulmalı…Dizayn ettiğiniz çocuk odası şık olabilir fakat çocuğunuz eğlenemiyorsa doğru bir oda dizaynı yapamamışsınız demektir.Bu yüzden dekorasyonu yaparken çocuğunuzun da fikrini almanız gelişimi açısından yararlı olacaktır.

Gemici-Tarzı-Çocuk-Odası-Dekorasyon-FikirleriÇocuk dekorasyonunda dikkat edilmesi gereken bazı noktalar bulunuyor.Öncelikle duvar boyasında bakteri oluşturmayan su bazlı boyaları tercih etmek yerinde bir karar olacaktır.Odanın açık renkli tonlara boyanması,odayı daha ferah ve büyük gösterecektir.Çocuk odası için alınan şifonyer,komodin,ayna gibi eşyaların duvara monte edilmesi gerekir.

ranzalı çocuk odası dekorasyonuYer döşemesi ahşap olmalı ve üzerine antibakteriyel,kanserojen madde içermeyen bir halı tercih edilmeli…Renkli şekilli sepetler de çocuklarınızın oyuncaklarını toplama alışkanlığını kazandırması açısından doğru bir seçim olacaktır.

En Güzel Çocuk Odası Tasarımları