Kategori arşivi: EV TASARIMLARI

En Trend Dekorasyon Tasarımları,En Güzel Tasarım Evler,Tasarım Odalar

Küçük Balkonlar İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Modern-ahşap-balkon-örnekleri

Balkonlar genellikle evin fazla eşyalarının konulduğu bir depolama alanı olarak kullanılıyor.Halbuki balkonlarımız da evimizin bir parçası ve güneşli güzel havalarda kahvaltı yapabileceğimiz,misafirlerimizle çay ya da kahvemizi yudumlayacağımız en nadide köşelerden biridir.

Balkon dekorasyonu denilince aklımıza ilk gelen, annelerimizin balkonlarda yetiştirdiği saksı çiçekleri ve beyaz plastik sandalyeler olur.Balkon küçük diye, modern ve şık bir dekorasyon yapılamaz diye yanlış bir kanıya varmak doğru olmaz.

küçük balkon dekorasyon fikirleri

Balkon Dekorasyonunda Çiçeklerin Yeri Büyük..

Balkon dekorasyon fikirleri arasında en yaygın olanı neredeyse tüm hanımların sevdiği ve bakımı için zaman harcadığı canlı çiçekler ve bitkilerdir.Balkonunuz için ahşap malzemeleri kullanarak bir saksı yapabilirsiniz.Fakat iç kısma çürümeyen malzemeden bir koruma yapmazsanız güneş ve suyun kötü etkisiyle yaptığınız saksı pek uzun ömürlü olmaz.

Balkon-için-saksı-fikirleri

Ayrıca balkonun duvarını saksıları alt alta asarak kullanabilir,saksıları farklı renklere boyayarak balkona hareket katabilirsiniz.

renkli saksılı Duvar-balkon-dekorasyonu

Küçük Balkonlar İçin Mikro Mobilyalar ve Kilimler Kullanın

Salaş-balkon-dekorasyonu-örnekleri

Küçük bir masa alacaksınız fakat sandalyeler için yer yok diyorsanız o zaman bir köşe seçip o köşeye oturma takımı tasarlayabilirsiniz.Bunun için kendin yap fikirlerini kullanarak palet ya da ahşap kullanabilirsiniz.Ahşap malzemelerden düşük bütçelerle bir divan ya da köşe takımı yapabilirsiniz.Bunun üzerine renkli minderler ve yastıklar kullanarak renkli bir balkona sahip olabilirsiniz.

2017 balkon dekorasyonu fikirleri

Balkon zemini için son zamanlarda popüler olan kilimleri kullanabilirsiniz.

Ahşap-balkon-dekorasyonu

Küçük balkon dekorasyon fikirleri hakkında aklınızda bir fikir oluşması için görsellerimizden yararlanabilirsiniz.Bu örneklere bakarak kendi dekorasyon fikrini oluşturabilirsiniz.

 

Ev Dekorasyonunda Kahverengiyle Hangi Renkler Uyumlu?

Kahverengi,ev dekorasyonunda sıkça kullanılan renklerden bir tanesidir.Ahşap mobilya ve çerçeveler sayesinde bu rengin farklı tonlarına rastlıyoruz.Aydınlık,içi karartmayan ve sıcak bir ev ortamı için bu rengin hangi renklerle kullanılması gerektiğini az çok bilmek gerekir.En iyisi çeşitli dekorasyon örnekleriyle bunu açıklamak daha doğru olacaktır.

kahverengi-yesil-ev-dekorasyonu

yeni-sezon-modern-sarı-kahve-renkteki dekorasyon

Kızıl Kahverengi/Beyaz/Zeytin Yeşili/Altın Rengi/Hardal Sarısı

Kahverengi ile diğer renkleri kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken ilk nokta,bu koyu rengi açık bir renk ile dengelemektir.Koyu renkler ışığı emdikleri için odanın daha karanlık görünmesine neden olur.Bu durumda beyaz,kahverengini dengelemek için en uygun renklerden birisidir.Çok koyu olmayan zeytin yeşiliyle kahveyi dengeleyebilirsiniz.Aksesuar olarak altın sarısı yada hardal sarısı gibi renktekileri kullanabilirsiniz.

Dekorasyonda Kahverengi-Turkuaz UyumuKoyu Kahverengi/Beyaz/Bej/Turkuaz/Açık Mavi/Gri/Hardal Sarısı

Turkuaz renginin parlaklığı koyu kahverengiyle birlikte uyumlu bir kontrast oluşturur.Turkuazı duvar yerine perde,halı yada yastık benzeri aksesuar ürünlerinde kullanmanız daha yerinde olur.Griyi kahverengiyle tek başına değil de açık maviyle birlikte kullanırsanız daha iyi sonuçlar alırsınız.Örneğin perde yada yastık desenlerinde mavi-gri ikilisi olabilir.Geniş alanlarda beyaz yada bej renk kullanarak koyu kahverenginin baskın tonunu dengeleyebilirsiniz.

Mavi tonlarda duvar kullanmak isteyenler, pastel tonlarda bir mavi seçmeli..

dekorasyonda kahve-bej-uyumu

kahve-krem-dekorasyonKoyu Kahverengi/Ceviz Rengi/Sütlü Kahve Bej

Kahverengi renkteki mobilyaları olanlar duvarları ve zemini açık renk kullanmalılar…Hatta koltuk takımlarını açıklı koyulu olarak kullanmak daha doğru bir karar olacaktır.Kahverengiyle bej rengi de uyumlu bir ikilidir.Bu rengi halıda,koltuk ve aksesuarlarda kullanabilirsiniz.Bej yerine fildişi de kahverengiye uyumlu bir renk olacaktır.

Böyle bir düzenleme size renksiz geliyorsa yeşil,turkuaz veya mercan rengi gibi parlak renklerde vazo,tabak,mumluk,puf veya abajur gibi aksesuarlar kullanabilirsiniz.

dekorasyonda kahverengi-turuncu kullanımıKahverengi/Şarap Rengi/Turuncu/Bej

Sıcak bir görünüm için kahverenginin yanına turuncu ve şarap rengi gibi sıcak renkleri eklemeniz yeterli…

 

Çatı Katı Oda Dekorasyonu Önerileri

çatı-katı-yatak-odası-dekorasyonlarıÇatı katı olan evler ülkemizde yazlık evlerde bulunmakla beraber şehirlerdeki bazı evlerde de çatı katı bulunuyor.Çatı katı olanlar,dekorasyonda zorlanıyorsanız size bu konuda birkaç tüyo verelim.

çatı katı dekorasyon önerileriÇatı kısmı eğik olan odaları dekore etmek biraz zordur.Çatı katı odasına sahip olanlar bazı konularda çok şanslılar..Özellikle geceleri gökyüzündeki yıldızları izleyerek uyuyabilirsiniz.Bu odalar çok küçük olduklarından fazla eşya kaldırmaz.Bu yüzden fonksiyonel ve kullanışlı eşyalar kullanmanız gerekir.

cati-katlari-dekorasyonÇatı katı odalarınızı dekore ederken, yatağınızı çatının eğimli kısmına yerleştirmek daha uygun olacaktır.Böylece eğimli kısım bu şekilde değerlendirilmiş olur ve başınızı sürekli çarpma tehlikesinden kurtulmuş olursunuz.

Çatı katı yatak odası dekorasyonuYatağınızın üstünde yer alan eğimli kısma cam pencere yaptırırsanız odanız daha çok ışık alır ve akşamları da gökyüzünü izlemenin keyfini çıkarırsınız.

çatı katı dekorasyonuÇatı katı odaları dizayn ederken yer kaplamayacak eşyaları tercih etmelisiniz.Mesela giysilerinizi koymak için büyük bir dolaba gerek yok,bunun yerine giyim mağazalarında sıkça kullanılan ayaklı askılıklardan kullanabilirsiniz.Bu askılar fazla yer kaplamaz.Asılamayacak eşyalar için ise küçük bir komodin yeterli olur.

çatı-katı-yatak-odası-dekorasyonuBütün bu anlattıklarıma kendi zevkinizi de eklerseniz ortaya çok güzel bir sonuç çıkacaktır.

en güzel çatı katı dekorasyonuçatı-katı-yatak-odası-modeliModern-Çatı-Katı-yatak-odasımodern-çatı-dekorasyonu-oturma-salonu