Kategori arşivi: PRATİK FİKİRLER

En Güzel Pratik Dekorasyon Fikirleri,Kendin Yap Projeleri

Küçük Balkonlar İçin Yaratıcı Dekorasyon Fikirleri

Modern-ahşap-balkon-örnekleri

Balkonlar genellikle evin fazla eşyalarının konulduğu bir depolama alanı olarak kullanılıyor.Halbuki balkonlarımız da evimizin bir parçası ve güneşli güzel havalarda kahvaltı yapabileceğimiz,misafirlerimizle çay ya da kahvemizi yudumlayacağımız en nadide köşelerden biridir.

Balkon dekorasyonu denilince aklımıza ilk gelen, annelerimizin balkonlarda yetiştirdiği saksı çiçekleri ve beyaz plastik sandalyeler olur.Balkon küçük diye, modern ve şık bir dekorasyon yapılamaz diye yanlış bir kanıya varmak doğru olmaz.

küçük balkon dekorasyon fikirleri

Balkon Dekorasyonunda Çiçeklerin Yeri Büyük..

Balkon dekorasyon fikirleri arasında en yaygın olanı neredeyse tüm hanımların sevdiği ve bakımı için zaman harcadığı canlı çiçekler ve bitkilerdir.Balkonunuz için ahşap malzemeleri kullanarak bir saksı yapabilirsiniz.Fakat iç kısma çürümeyen malzemeden bir koruma yapmazsanız güneş ve suyun kötü etkisiyle yaptığınız saksı pek uzun ömürlü olmaz.

Balkon-için-saksı-fikirleri

Ayrıca balkonun duvarını saksıları alt alta asarak kullanabilir,saksıları farklı renklere boyayarak balkona hareket katabilirsiniz.

renkli saksılı Duvar-balkon-dekorasyonu

Küçük Balkonlar İçin Mikro Mobilyalar ve Kilimler Kullanın

Salaş-balkon-dekorasyonu-örnekleri

Küçük bir masa alacaksınız fakat sandalyeler için yer yok diyorsanız o zaman bir köşe seçip o köşeye oturma takımı tasarlayabilirsiniz.Bunun için kendin yap fikirlerini kullanarak palet ya da ahşap kullanabilirsiniz.Ahşap malzemelerden düşük bütçelerle bir divan ya da köşe takımı yapabilirsiniz.Bunun üzerine renkli minderler ve yastıklar kullanarak renkli bir balkona sahip olabilirsiniz.

2017 balkon dekorasyonu fikirleri

Balkon zemini için son zamanlarda popüler olan kilimleri kullanabilirsiniz.

Ahşap-balkon-dekorasyonu

Küçük balkon dekorasyon fikirleri hakkında aklınızda bir fikir oluşması için görsellerimizden yararlanabilirsiniz.Bu örneklere bakarak kendi dekorasyon fikrini oluşturabilirsiniz.

 

Philips Akıllı Ütüyle Kırışıklıklara Son

Philips GC8650 Akıllı Ütü-1.000 TLIsı ayarını ortadan kaldırarak yeni bir çığır açan Philips Kazanlı Akıllı Ütüler,sahip oldukları yüksek buhar gücüyle her türden kırışık kumaşa meydan okuyor.

Gömleğinizi ütülemek,sabahları yetişmeniz gereken toplantıdan daha fazla yoruyordur.Veya bir kenarda biriken giysileriniz ütülenmeyi beklerken siz de bir mucize olsun da şu kırışık giysiler düzelsin diye bekliyorsunuzdur.Malum ütü,ev hanımlarının en sevmediği işlerden biri..

Philips Mor Çipli Buharlı ÜtüBeklenen mucize, 2,5 litrelik su doldurma haznesi ve 6,2’ye varan bar basıncı ile Philips akıllı ütülerin güçlü buharından geliyor.Aqua buhar kazanlı ütünün 360 grama kadar çıkan şok buhar çıkışı sayesinde,ipekten ketene,pamuktan kaşmire her giysinin istediğiniz sırayla,hiçbir ayarlama yapmadan kırışıklıklarını yok edebilirsiniz.

Philips Mor Akıllı ÜtüPhilips Akıllı Ütülerdeki Akıllı Çip Teknolojisi sayesinde ütülerin üzerinde ısı ayarı bulunmuyor.Akıllı Çip,ütü tabanının ve buharın sıcaklığını otomatik olarak ayarlıyor ve her zaman en uygun ve etkili sıcaklıkta buhar veriyor.

Kararan Kireçlenen Çaydanlıklar Nasıl Temizlenir?

kireçlenmiş caydanlik-temizliği nasıl yapılır

Çoğu bayanın en nefret ettiği şeylerden biri de devamlı kullandığımız çaydanlıkların kararması ve kireçlenmesidir şüphesiz…Bu sorunu nasıl çözeriz? Çözüm aslında o kadar kolay ki…

Limon Tuzuyla Çaydanlık Temizliği

Hemen hemen herkesin yaşadığı bu sorunun en güzel çözümü,sirke ve limon tuzu..Şöyle ki,çaydanlık içerisine bir miktar sirke koyup 15  dakika kaynattıktan sonra bol su ile durulamanız,çaydanlıklarınızın temizlenmesine yardımcı olacak.Ancak sirke kullanmak istemezseniz onun yerine yine çaydanlığa bir miktar su koyduktan sonra içine 2 yemek kaşığı limon tuzu ekleyip kaynatarak da aynı sonucu elde edebilirsiniz.

Yalnız bir hatırlatma yapalım,çaydanlıklarınızı temizlerken kimyasal temizleyiciler kullanmayın.

Uzunca bir süre kullanılmayan eski çaydanlıklar,zamanla pek de hoş olmayan bir koku yayarlar.Bunu önlemek için,en kolayı içine bir parça kesme şeker koymaktır.